Zaznacz stronę
Otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma….

Nauczyłam się żyć ze strachem. A Ty?

Wiesz kim jest prawdziwy wojownik? To człowiek który zmierza się sam ze sobą – jak pokonasz sam siebie to już nikt nie stanie Ci na drodze. W związku z tym człowiek ma prawo się bać bo tylko idiota się nie boi.

Strach jest sprzymierzeńcem wojownika ponieważ pozwala być uważnym i czujnym i jeżeli nauczymy się z nim żyć to tak na prawdę wszystko się w życiu zmienia.

Czym jest Odwaga?
To 4 elementy:

1. Zaufanie. Zaufanie do siebie. To jeden z największych życiowych kapitałów. Ufać sobie. Dam radę. A jak nie dam – dam, a jak nie dam – dam, a jak nie dam – poradzę sobie, a jak nie dam – poleżę i wstanę.

Zaufanie do siebie nie jest tym samym co wiara w siebie. Zaufanie do siebie wynika z doświadczenia. Jeżeli przeżyłam tyle ile przeżyłam w związku z tym dam sobie radę!

2. Ryzyko. Nie ma życia bez ryzyka. Nie ma biznesu bez ryzyka. Nie ma możliwości zrobienia kroku do przodu bez ryzyka. A żeby zaryzykować trzeba zaufać sobie.

3. Decyzje. Na ogół to ludzi hamuje. Przed podjęciem decyzji chcemy wszystko przeanalizować. Dogłębnie. Jednak prawdziwe decyzje rodzą się w sercu nie w głowie. Marzenie J. Walkiewicza o campere /zobacz video/ moje marzenie – moc inspiracji drugiego człowieka oraz moje miejsce na ziemi klub fitness Ewelina Żymańczyk Trening Ciała i Umysłu.

4. Zaangażowanie. Życie na cały etat. Z pasją. Życie i czucie tego co się dzieje.

 

 

 

„Zwycięzcy nigdy nie rezygnują. Rezygnujący nigdy nie zwyciężają”.

„Statki w portach są bezpieczne ale rolą statków nie jest stać w porcie”.

„Zmień mentalność ofiary i nie bij piany”.

„Jeżeli do czegoś dojrzewamy to wtedy się to dzieje”.

Wieczorową porą inspiracja od Jacka Walkiewicza.

Zostaw swój komentarz – czego boisz się na co dzień?