Zaznacz stronę
Czujesz nadmorski klimat, tysiące wczasowiczów, plażowiczów, imprezowiczów?
Jedna wielka zabawa a TY?
A Ty zmuszony do pracy często w nieludzkich warunkach?
serio tak niektórzy twierdzą….
No bo jak tu pracować kiedy z nieba leje się żar a w powietrzu rozprzestrzenia się atmosfera zabawy i wakacyjnego szaleństwa?

Z własnego pozbieranego przez lata doświadczenia nagrałam dla Ciebie prosto z plaży  coś specjalnego – dzielę się nietuzinkowymi trikami które warto wykorzystać w co dziennych czynnościach i Twoich działaniach.

Oto kilka podpowiedzi dla Ciebie

 

 

Praca sezonowa daje całe spektrum możliwości i wskazówek które uczą Cię czegoś więcej niż tylko satysfakcji ze stanu konta. Jeżeli nie potrafisz właściwe zarządzać pieniędzmi to możesz zarobić milion złotych a i tak nieodpowiednio  nimi zarządzając stracisz je w mgnieniu oka. Większość ludzi tak ma. Nie martw się ja też tak miałam.

Takie są statystyki.

Należysz może do tego grona?
W momencie kiedy masz gotówkę to zaczynasz „kozaczyć”, wydawać bez patrzenia na ceny, kupować wszystko co popadnie bo przecież ciężko zapracowałeś i masz do tego pełne prawo – czujesz wtedy, że pieniądze rządzą Tobą?

Od razu w tym miejscu wrzucam naukę T. Ekera – „To ja rządzę pieniądzem a nie pieniądz rządzi mną”

W odniesieniu do pracy sezonowej – to rzecz jasna metafora która mówi tutaj o każdej jednej pracy za czas. Wymiana gotówki za Twój czas pracy. W tym miejscu polecam ostatni wpis Ireneusza Fudro mojego serdecznego przyjaciela – partnera biznesowego który ma podobne doświadczenia w biznesie tradycyjnym jak ja i okres wakacje 2015 zainspirował Nas do podzielenia się z Tobą spostrzeżeniami. 

Okazuję się, że ludzie z Legnicy mają wspólny mianownik  🙂

 Wiemy doskonale co znaczy ciężka praca na swoim i dlaczego zainteresowaliśmy się działaniami online. Szczegóły możesz zobaczyć TUTAJ.

Moment w którym Ja podjęłam decyzję życia to moment kiedy pieniądze zarobione „za czas” zainwestowałam w rozwój osobisty i naukę zarządzania pieniądzem.

I wiesz co?

Czasami tylko wracam myślami, że jak miałabym kasę którą zarabiałam w swojej firmie /model tradycyjny/ i wiedzę którą mam dzisiaj ścieżka zawodowa czy życie osobiste wyglądałoby inaczej – albo może to tylko  złudzenia?

Z pewnością.

Jedno wiedz na pewno – Wszystko co dzieje się w Twoim życiu dzieje się po coś.

Wcześniej czy później dojdziesz do takich właśnie wniosków. Pracujesz „sezonowo” ciągle dla kogoś, nie masz dla siebie czasu, nie masz czasu dla rodziny, realizacji swoich pasji a co dopiero myśleć o pracy tylko dla Siebie???

W tym video – relacja z 14 godzinnej pracy sezonowej i wniosków do których doszłam w ten weekend:

https://www.youtube.com/watch?v=POawT61P20c

Podsumowując słowami które słyszałam wielokrotnie na szkoleniach między innymi Michała Wawrzyniaka czy Piotrka Mosio czy Erica Worre

Jeżeli Twoi ludzie pracują dla Ciebie za pieniądze jakie im płacisz za „czas pracy” to wiedz na pewno, że skończy się to w momencie kiedy pojawi się kryzys finansowy i nie będziesz w stanie im zapłacić lub stwierdzą, że chcą robić jednak coś innego w życiu. Prawdziwa wartość biznes człowieka jest wtedy kiedy pokażesz mu jak najszybciej mechanizmy które rządzą się światem przedsiębiorców. Daj swoim ludziom swoją wiedzę, swoją energię, swój czas, możliwości, książki, wiedzę, edukację, przekaz, kontent,  wędkę do łowienia a nie najprostszą z możliwych Rybę.

Nie zostawiaj wiedzy tylko dla siebie!!! Coś takiego jak konkurencja nie istnieje. Świat został tak skonstruowany, że dla każdego znajdzie się miejsce na działanie, promocję, klientów, biznespartnerów 🙂

To jest trudny model biznesowy /marketing sieciowy, partnerski, online/ ale jeżeli przejdziesz wszystkie jego etapy zyskasz godnego i wartościowego zarówno przyjaciela jak i biznespartnera. Jakimi cechami charakteryzuję się taka osoba według Ciebie? Masz takiego wspólnika?

 

Podsumowanie:

Przez lata doświadczeń nabrałam pokory do otoczenia, sprzedaży, ludzi. I jedno wiem na pewno – Wielki potencjał tkwi w dźwigni jaką jest internet. Potrzebujesz wskazówek jak stawiać pierwsze kroki i nawiązywać tylko dobre relacje? Śmiało pisz. Lubię dzielić się wiedzą i stawiam się do Twojej dyspozycji. Więcej na temat moich szkoleń i doświadczeń TUTAJ – to dopiero początek.

Jakie masz doświadczenia ze swojej pracy?